ВІД ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ТУРЕЧЧИНИ

 

ВІД ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ТУРЕЧЧИНИ
Посол України в Туреччині Андрій Сибіга зауважив, що надає вагоме значення великому потенціалу та розвитку сільського господарства та важкої промисловості України. 

Також він зазначив, що на даний момент 
Посол України в Туреччині Андрій Сибіга сказав, що щорічний товарообіг між Туреччиною та Україною, який досягав максимум 5,6 млрд доларів, зазнав серйозного зниження – аж до 3 млрл. доларів. Також він зазначив, що у разі підписання договору про ЗВТ, товарообіг між двома країнами може зрости до 20 млрд. доларів. Андрій Сибіга заявив, що в результаті співпраці з Туреччиною, обидві країни матимуть великі прибутки. Посол сказав, що могутність турецької промисловості необхідно об’єднати з українськими науково-технічними можливостями. Він також нагадав, що завдяки експорту 65 млн. тонн української пшениці, Туреччина задовольняє свої потреби. 


Посол також зауважив, що за 25 років співпраці Туреччини та України, в українському товарообігу саме Туреччина займає 2 місце. Розширюватися товарообіг між двома країнами почав у 2000-х роках, і найвищого показника досягнув у 2013 р. - 5,6 млд. Доларів. З 2014 р. і по сьогоднішний період спостерігається серйозне зниження товарообігу, особливо у 2016 р. Згідно статистики, у 2016 р. товарообіг між Туреччиною та Україною знизився на 13%. 
Причиною таких низьких показників Андрій Сибіга назвав негативні події, що відбувалися в обох країнах. Також він зазначив, що з метою розвитку двосторонньої торгівлі, було проведено зустріч лідерів на вищому рівні, а також розроблено стратегічні проекти для поглиблення співпраці двох країн.Создан 25 апр 2017