Російська пропаганда – це лише початок окупації

 

Російська пропаганда – це лише початок окупації
Як повідомляють литовські спецслужби, Кремль використовує в Литві такі ж інструменти пропаганди, як і в Криму в 2014 році – ставить під сумніви право балтійських країн на незалежність та фальсифікує історію.

Литовські політики об’єктивно оцінюють ступінь загрози. Вони переконані в тому, що російське дезінформування має на меті дестабілізувати ситуацію в регіоні. Так, міністр оборони Литви Раймундас Каробліс в інтерв'ю британській газеті “The Guardian” зазначив: “Росія небезпечна. Наведу приклад: здійснюючи пропагандистську діяльність, Кремль неодноразово повторює, що Вільнос не повинен належати Литві, тому що під час І і ІІ Світових війн місто належало полякам. Це – історичний факт, але Росія використовує його як привід щоб підірвати нашу державність”.

Така ж історія і з третім за величиною містом в Литві – Клайпеді. На телебаченні, в пресі, а також в заявах депутатів російської Думи зазначається, що місто було лише подарунком Литві від Сталіна після Другої Світової війни, так само, як Крим – подарунок Україні від Хрущова.

Пропаганда в “Кримському стилі”

Тому не дивно, що Литва висловлює занепокоєння з приводу впливу російської пропаганди, спрямованої на зміну історії. На думку експертів і стратегів, такого роду політика Кремля є початком кампанії в стилі «повернути Литву до батьківщини-матері.» Більш того, політика дезінформування може також стати передумовою збройного нападу.

Сержант литовського військового департаменту стратегічних комунікацій Томас Сепоніс розповів, що один з його українських колег зазначив, що “планування та проведення інформаційних операцій на території України тривало 12 років, а в російському інформаційному просторі ще в 2003 році з'явилося слово «Новоросія» в контексті Донбасу, але тоді ніхто не звернув на це увагу”.

Очевидно, що такі висловлювання з приводу Литви лунають не безпосередньо з вуст президента Путіна. Хоча, на думку депутата Держдуми В. Жириновського, який відкрито говорить те, що інші лише думають, Литва повинна бути розділена на дві частини: одна для включення до Білорусі, друга – до Росії.

Реальна загроза

Те, в який спосіб Росія інтерпретує історію Литви, реально становить загрозу незалежності країни, яка відносно недавно її отримала. Ось тому, литовська влада подала в суд на чотири російські телевізійні компанії та зробила сильний акцент на виявленні російської пропаганди в галузі освіти. Безпеку громадян також повинні забезпечити німецькі війська НАТО.

Але, чи достатньо цього? Звіт литовської розвідки показує, що Росія укріпила свої сили в Калінінградській області, що унеможливлює захист з боку НАТО. Це означає, що напад Москви може бути підготовлений і проведений менш ніж за 24 години, і дислоковані в регіоні сили Альянсу можуть бути відірвані від підтримки. Тому, якщо ми сьогодні не відреагуємо на інформаційну війту, то завтра програємо в збройному протистоянні.Создан 15 мая 2017