«Ви повинні бути гідними імені Героя протягом усього життя» ‒ Василь Грицак відкрив пам’ятну стелу загиблому співробітнику (відео)

 

«Ви повинні бути гідними імені Героя протягом усього життя» ‒ Василь Грицак відкрив пам’ятну стелу загиблому співробітнику (відео)
Напередодні Дня захисника України Голова СБУ разом із представниками Всеукраїнської Радою Церков і релігійних організацій відкрив в Академії пам’ятну стелу загиблому полковнику спецслужби Андрію Кузьменку, іменем якого названо перший курс навчального закладу.

«Ви протягом усього життя повинні бути гідними імені Героя, який своїм професіоналізмом та любов’ю до України показав, що таке справжній патріотизм», ‒ наголосив Василь Грицак на урочистій церемонії.

Співробітник «Альфи» Андрій Кузьменко загинув у грудні 2015 року під час спецоперації із затримання членів диверсійної групи. Він пройшов шість ротацій у районі проведення антитерористичної операції, а загинув у мирному Києві під час затримання озброєних терористів. Злочинці переховувались у квартирі, яка була наповнена зброєю та вибухівкою. «Андрій знав, що всередині знаходиться семирічний хлопчик. Він зробив свій вибір і зайшов у квартиру першим, не стріляючи. Як батько двох синів, він не міг вчинити по-іншому», – розповів Василь Грицак.

Участь у відкритті стели, яка встановлена у світлиці курсу імені Андрія Кузьменка, також взяла дружина Героя Ірина. «Тепер образ Андрія – ангела-охоронця вашого курсу щодня з вами», ‒ підкреслила вона під час вручення військових квитків курсантам першого курсу.

На курсі є хлопці родом із Криму та тимчасово окупованої терористами території Донбасу, Академію обрали діти шістнадцяти учасників АТО та син одного із загиблих Героїв СБУ.

У Національній Академії української спецслужби є традиція віддавати шану загиблим воїнам української спецслужби, встановлюючи стели пам’яті у підрозділах, які носять імена Героїв.

Для вшанування пам’яті співробітників СБУ в Академії створено дванадцять фільмів про загиблих Героїв СБУ у рамках відеопроекту «Пам’ятаємо». Присвячену їм виставу-реквієм «Війна без строку…» курсанти Академії вже презентували у 11 містах України.

Відео:

Джерело: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/4019#.mADmDOF4.dpbs


Создан 12 окт 2017