ЯСКРАВІ ПРИКЛАДИ ВЕРЕСНЕВИХ «ФЕЙКІВ» ВІД РФ

 
 

ЯСКРАВІ ПРИКЛАДИ ВЕРЕСНЕВИХ «ФЕЙКІВ» ВІД РФ
Inform Napalm та AtlanticCouncil розвінчали черговий фейк російських ЗМІ про «штурм СБУ добровольчого батальйону»
Inform Napalm та AtlanticCouncil остаточно розвіяли фейк, запущений спецслужбами РФ у липні цього року, про «штурм» українських правих сил на Донбасі співробітниками СБУ. Зокрема, встановлено геолокацію місцевості, зображеної на відео, якою виявилася непідконтрольна Україні частина Донецька. За даними Wikimapia, це територія закинутого хімічного заводу «Реактив». Для точного визначення локації аналітики використали матеріали проросійського блогера Бориса Рожина, відомого у Live Journal під псевдонімом «Colonel Cassad», а також кадри із закинутими фабриками з сепаратистської програми «Суть времени» та порівняли їх зі знімками із супутників 2015 року в Google Earth.

Однак не лише визначення місцевості підтверджує, що відео є постановочним. На це вказують і інші деталі. Наприклад, БТР, який є ідентичним із бронетранспортером сепаратистів. Про це свідчить наявність зелених бічних решіток, які також помітні на кадрах сюжету т.зв. «Міністерства інформації ДНР». На це звернув увагу користувач Twitter @666_mancer. Крім того, такі ж БТРи дослідники з Inform Napalm помітили на відео, знятого в Донецьку у вересні цього року.

Таким чином, аналітики лабораторії цифрової криміналістики AtlanticCouncil дійшли висновку, що відео «роззброєння СБУ добровольців» є фейковим та спеціально створене проросійськими сепаратистами з метою дискредитації української влади.

 

«Затримання» на Закарпатті чоловіка з угорським прапором

Російськими ЗМІ активно поширилося відео «нападу» на закарпатця співробітниками СБУ. При цьому, пропагандисти продовжували закидати необґрунтовані меседжі про «переслідування» угорської нацменшини в Україні з боку місцевих правоохоронців.
В Управлінні Служби безпеки України в Закарпатській області спростували цю інформацію, зазначивши, що в регіоні не проводиться ніяких процесуальних дій стосовно жодних представників етнічних груп.

Таким чином, спецслужби РФ намагаються використати напруження в україно-угорських відносинах з метою подальшої дискредитації України на міжнародній арені. Щоправда, намагаються досягти цього неякісними постановочними відео.

МН17 «збив» «Бук» ЗСУ

Новинні ресурси Кремля в черговий раз звинуватили Збройні Сили України у збитті літака МН17 та звинуватили міжнародну слідчу групу в фальсифікації відеодоказів про рух установки «Бук».
Однак, світова спільнота досить скептично відреагувала на такі заяви представників Кремля. Так, Міністр оборони Великобританії Ґевін Уільямсон розкритикував представлені російським міністерством оборони дані щодо падіння малайзійського «Боїнга», назвавши їх «новим прикладом російської дезінформації».


Джерело: https://l1bert-a.livejournal.com/6470.htmlСоздан 03 окт 2018