Автокефалія для України: Філарет поставив крапку в мовному питанні

 
 

Автокефалія для України: Філарет поставив крапку в мовному питанні
"Богослужбова мова принципово повинна бути українською"

Богослужіння єдиної Помісної православної церкви в Україні після об'єднання та здобуття автокефалії має відбуватися українською мовою. Але інші мови також будуть вживатися.

Про це заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет під час робочої поїздки в Тернопільську область, передає "5 канал". 

Філарет
Філарет

"Богослужбова мова принципово має бути українська. І проповідь українська. Але ми будемо допускати й церковнослов'янську мову, і проповідь російською мовою. Тобто, не буде такого, знаєте, утиски по відношенню до богослужебної мови", – сказав патріарх. 

Нагадаємо, в українській столиці на Майдані відбудеться акція, яку присвятять отриманню України Томосу про автокефалію УПЦ. 

Томос для України
Томос для України

Назва акції, яка обіцяє бути урочистим і масовим - "Кагор на Майдані". Про це пише портал "Политека".

"Томос є. Рішення прийнято. Попереду ще вибори Патріарха єдиної церкви, офіційне вручення документа про автокефалію, візит Вселенського Патріарха і багато інших подій. Але це буде потім. А зараз – час свята, якого країна чекала більше ніж три століття… Час української гордості. Історичний час. Час, який хотіли наблизити Мазепа і Петлюра, Бандера і Шухевич. Але вдалося тільки нам", – сказано в анонсі заходу в соцмережі Facebook.

Томос в Україні
Томос в Україні

Зазначимо, що вселенський патріархат підтримує надання Автокефалії Української церкви і продовжує процедуру надання Томосу.

Таке рішення прийняли 11 жовтня, на третій день засідання зборів вищих ієрархів Константинопольської церкви. Синод проходив за закритими дверима, а його порядок денний офіційно не повідомлявся. В той же час речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці в Facebook опублікував текст рішення Синоду.

 

Детальніше: https://znaj.ua/society/180399-avtokefaliya-dlya-ukrajini-filaret-postaviv-krapku-v-movnomu-pitanniСоздан 13 окт 2018